Laserová epilácia SDL-C Diode Laser Therapy /Prešov/
Najlepšia cesta, ako sa zbaviť neželaného ochlpenia.
- podľa typu pletiDiódové laserové zariadenie na odstraňovanie chĺpkov vlnovej dĺžky 800-810nm
- vyrábané podľa najnovšieho trendu globálneho epilačného trhu
- využíva princíp selektívnej fototermolýzy, t.j. revolučná kombinácia polovodičového chladenia a technológie odstraňovania chĺpkov pomocou diódového lasera
- svetlo prechádza pokožkou a je absorbované melanínom v chĺpku. Táto absorpcia zvyšuje teplotu vlasového folikulu a tepelne ničí bunky zodpovedné za opätovný rast chĺpkov
- súčasťou zariadenia je zafírový chladiaci systém na kontrolu zvýšenia teploty pre maximálnu bezpečnosť a komfort pacienta
- vhodné pre všetky typy pokožky
- nastaviteľná dĺžka pulzu 30 – 100 ms
AKÝ JE PRINCÍP LASEROVEJ EPILÁCIE?
Laserová epilácia zničí korienky chĺpkov kdekoľvek na tele, či už ide o ruky, nohy, hrudník, chrbát, bradu, krk alebo intímne oblasti. Dochádza k tepelnému zničeniu vlasových cibuliek. Výsledkom je trvalo hladká pokožka bez nežiaducich chĺpkov. Ošetrenie je veľmi rýchle, takmer bezbolestné a výsledky sú trvalé.
LASEROVÉ OŠETRENIE
Diódový laser /zväzok svetelných lúčov/ preniká cez pokožku a zasiahne vlasové folikuly. Laserová energia je prednostne absorbovaná melanínom /pigment vo vlasovej cibuľke zodpovedný za farbu vlasov/. Vyprodukovaná energia okamžite vytvára lokálnu vysokú teplotu, t.j. svetelná energia sa mení na tepelnú. Tepelná energia zohrieva a poškodzuje vlasový folikul, ktorý stráca výživu, následne schopnosť regenerácie, spomaľuje sa a redukuje rast chlpov.
V dôsledku toho je systém diódovej laserovej terapie na odstránenie chĺpkov bezpečný a trvalý. S vlnovou dĺžkou 800-810nm preniká diódový laserový terapeutický systém do pokožky s hĺbkou 5 mm.
ZAFÍROVÉ CHLADENIE
Unikátna technológia zafírového kontaktného chladenia v rukoväti ochladzuje pokožku, aby sa zabránilo pocitu pálenia. Laserovú clonu predstavuje zafírové sklíčko, ktoré zabezpečí efektívne chladenie pokožky a ochráni ju pred poranením. Vďaka tomu môže systém preniknúť do koreňa folikulu a bezbolestne odstrániť okolité kmeňové bunky. Preto je systém terapie diódovým laserom SDL-C takmer bezbolestným, bezpečnejším, pohodlnejším ošetrením.
KOĽKO OŠETRENÍ JE POTREBNÉ ABSOLVOVAŤ?
- Priemerný počet potrebných ošetrení: 6-8 krát za jednu celú liečebnú kúru
- Ošetrenie na jedno sedenie: 6-8 ťahov vertikálne, 6-8 ťahov horizontálne
- Interval medzi 2 ošetreniami: 4-6 týždňov (nie viac ako 6 týždňov)
Po prvom ošetrení je na ošetrenej časti tela zničených najmenej 30% vlasových folikulov. Pri ďalších procedúrach sa výsledok zachováva a zakaždým sa zničí najmenej 20 - 25% vlasových cibuliek.
Procedúra epilácie sa opakuje, kým sa rast chĺpkov úplne nezastaví. Počet požadovaných ošetrení intervaly medzi nimi závisia od štruktúry chĺpkov pacienta. Pre rôzne časti tela môže byť potrebný iný počet opakovaní procedúr.
OPATRENIA PRED OŠETRENÍM
- neopaľujte sa, nepoužívajte solárium 4 týždne pred zákrokom
- 8 týždňov pred laserovou epiláciou by ste nemali chĺpky akýmkoľvek spôsobom vytrhávať (najmä nie voskom, cukrovou pastou, pinzetou, mechanickým epilátorom atď.)
- deň až dva pred každým ošetrením laserovou epiláciou si chĺpky doma ohoľte bežným strojčekom, žiletkou, pretože procedúra sa vykonáva výlučne na hladkej pokožke. Laserový lúč sa zameriava na čiernu bodku na pokožke a odstráni aj chĺpok pod kožou. Preto je dôležité chĺpok nevytrhnúť, iba ho skrátiť. Naopak, ak by oblasť nebola oholená, prístroj by zameral chĺpok a spálil ho na povrchu pokožky, epilácia by nebola účinná.
- pred každým holením je potrebné odfotiť oblasť, ktorá sa bude ošetrovať /na porovnanie dĺžky, hrúbky, farby a hustoty chlpov pred a každom ošetrení/
- pred procedúrou vyčistite pokožku na tých častiach tela, kde sa bude vykonávať epilácia
- pred zákrokom nepoužívajte na ošetrovanú oblasť dezodoranty, oleje, krémy a mlieka na báze alkoholu.
- procedúra by sa nemala vykonávať počas užívania antibiotík tetracyklínovej skupiny.
- 7-10 dní pred sedením sa neodporúča používať samoopaľovacie prípravky.
OPATRENIA PO OŠETRENÍ
- ošetrené miesto ihneď zvlhčite studeným obkladom
- ošetrované miesto udržiavajte v čistote
- neškriabajte, nešúchajte ošetrované miesto
- v deň ošetrenia sa vyhýbajte cvičeniu a fyzickej námahe kvôli poteniu a následnému podráždeniu pokožky.
- v deň ošetrenia opláchnite ošetrovanú oblasť vodou s izbovou teplotou.
- vyhýbajte sa vystaveniu slnku mesiac po ošetrení
- nejedzte fotosenzitívne potraviny /alhohol, údeniny, pozor pri liekoch vyvolávajúcich zvýšenú fotosenzitivitu : lieky na vysoký krvný tlak (tiazidy), antibiotiká (tetracyklíny a sulfónamidy), izotretinoín (na liečbu akné) a nesteroidné antiflogistiká (ibuprofén alebo ketoprofén).
- vyhnite sa hĺbkovému peelingu tváre po epilácii
- nehoľte sa spôsobom, pri ktorom sa odstraňujú chĺpky aj s koreňom (napr. vosk, pinzeta, cukrová pasta alebo mechanický epilátor)
- 3-4 týždne sa vyhnite opaľovaniu na slnku alebo v soláriu, alebo musíte natierať ošetrovanú oblasť opaľovacím krémom min SP-50 plus.
- Nenoste obtiahnuté oblečenie, ktoré by mohlo citlivú pokožku tlačiť alebo ošúchať.
KONTRAINDIKÁCIE
- Tradičné vytrhávanie chĺpkov/ odchĺpovanie do 8 týždňov pred ošetreníAktívna infekcia alebo otvorené rany v ošetrovanej oblasti;
- Fotosenzitívne ochorenia alebo lieky fotosenzibilizátory do 1 roka;
- Oblasť jazvy
- Vystavovanie slnečnému žiareniu do 1 mesiaca;
- Tehotenstvo, dojčenie, menštruácia
- Oblasť tetovania
- Operácia na transplantáciu kože
- Vysoký krvný tlak a ochorenia srdca;
- Cukrovka, AIDS, SLE alebo epilepsia
- Glukokortikoidná liečba
MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY
- v ošetrovaných oblastiach sa môže vyskytnúť začervenanie, opuch, hyperpigmentácia, hypopigmentácia /poruchy pigmentácie kože spojené s nedostatkom melanínu, villitigo – biele škvrny na koži, albinizmus/, mravčenie, šteklenie, suchá koža (relatívne časté) a pľuzgiere (menej časté).
- mierny edém, erytém /začervenanie/ a mierna bolesť sú normálnym javom. Tieto príznaky ustúpia spontánne v priebehu niekoľkých hodín, bez špeciálnej liečby.
- ak je zjavné pálenie, začervenanie, opuch, je potrebné priložiť ľad alebo studený obklad na okamžité ochladenie.
- ak sa objavia pľuzgiere vo väčšom množstve alebo veľké pľuzgiere, navštívte lekára
Poznámka: Výskyt vedľajších účinkov súvisí s nastavením parametrov, chladiacim účinkom, opaľovacím krémom, ošetrovaním danej oblasti a pod.
Je ošetrenie bolestivé?
Zo všetkých druhov epilácii je laserová najmenej bolestivá. Pocit bolesti počas procedúry laserovej epilácie závisí od toho, na ktorej časti tela sa vykonáva a taktiež od prahu bolesti pacienta. Samozrejme, na citlivých miestach, ako je oblasť bikín, je laser cítiť viacej než na predkolení. Aj napriek tomu je laserová epilácia najmenej bolestivá spomedzi všetkých procedúr, ktoré nás zbavujú nežiaducich chĺpkov.
ČO JE ZAHRNUTÉ V CENE LASEROVEJ EPILÁCIE?
Cena sa líši v závislosti od rozsahu ošetrovanej oblasti a typu použitého laserového zariadenia. Cena laserovej epilácie zvyčajne zahŕňa:
- Konzultácia: ošetreniu laserovou epiláciou predchádza odborná konzultácia. Počas nej hodnotíme, či je laserová epilácia vhodná pre daný typ pokožky a chĺpkov, rozsah a počet potrebných opakovaní.
- Anestézia: počas zákroku sa pokožka ošetruje špeciálnym systémom chladenia, ktorý pokožku ochladzuje a zabraňuje nepríjemným pocitom.